A pályáztok fontos részét képezhetik minden beruházásnak és javítják azok megtérülését, ezért nem érdemes kihagyni őket. Fontos azonban, néhány részletet tisztázni elköteleződés előtt
A Powerie csapata teljeskörű energetikai tanácsadással és pályázati konzultációval tudja elősegíteni a források leghatékonyabb felhasználását
A program fő célja, hogy növelje a hazai tulajdonú mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási hajlandóságát, elősegítse termelési kapacitásuk bővítését, és támogassa a magas hozzáadott értékű termékek előállítását a magyar gazdaságban.
Támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro-, kis- és középvállalkozások, amelyek:
A pályázat Magyarország egész területén megvalósítható. A projekt legfeljebb két helyszínen valósítható meg.
Minimum 5 millió Ft – maximum 200 millió Ft igényelhető támogatásként.
A támogatás mértéke maximum 50%.
Kötelezően megvalósítandó tevékenységek
Választható tevékenységek
Az európai uniós forrásból finanszírozott, kamatmentes beruházási kölcsön a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) termelékenységének növelését, valamint termék- és szolgáltatásfejlesztési képességeik kiépítését és bővítését szolgálja. A Hitelprogram célja, hogy támogassa az intelligens szakosodási stratégiában (S3) meghatározott irányokhoz való alkalmazkodást, valamint ösztönözze a KKV-k olyan beruházásait, amelyek rövid- és középtávon megtérülő, bevételt termelő technológiák megvalósítására irányulnak, de amelyek finanszírozását akadályozzák a jelenlegi tőke- és hitelpiaci feltételek. Emellett a Hitelprogram lehetőséget nyújt energiahatékonysági beruházásokra is, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokat hasznosító technológiákra.
A támogatásra azok a mikro-, kis- és középvállalkozások jogosultak, akik
A Hitelprogram igénybe vehető technológiai korszerűsítést eredményező
Az elszámolható költségek mértékére vonatkozó korlátokról a Felhívásból tájékozódhat, melyet megtalál a Hasznos dokumentumok között.
A támogatásra azok a mikro-, kis- és középvállalkozások jogosultak, akik
A Hitelprogram igénybe vehető technológiai korszerűsítést eredményező
Az elszámolható költségek mértékére vonatkozó korlátokról a Felhívásból tájékozódhat, melyet megtalál a Hasznos dokumentumok között.
Az első lépés mindig a realizáció és a döntés, hogy szeretnénk változtatni, modern vagy teljesen új hőtermelő egységekre váltani.
Érdemes már a legelején bevonni külső céget az energetikai tanácsadás tekintetében, akik az elejétől képesek végigkísérni a teljes folyamatot a tervezéstől a kivitelezésig.
Először fel kell mérni a meglévő rendszereket, mind fűtés, mind pedig hűtés tekintetében. Mi a hőtermelő egység, mik a hőleadók és milyen a jelenlegi gépészet.
Ezzel párhuzamosan ajánlott egy téli hőszükséglet és nyári hőterhelés számítást elvégezni (amennyiben a fűtés és a hűtés is egyaránt fontos számunkra), amelynek eredményeképp megtudhatjuk a teljes, valamint helyiségenkénti hőveszteséget is.
Az egyeztetések, számítások és felmérést követően már közel teljes képet kapunk az igényekről és a lehetőségekről. Ezen a ponton tud elkészülni egy olyan teljeskörű ajánlat, ami magába foglalja a gép, az anyag és a munkadíj árát is.
Az ajánlat elfogadása után a kivitelezés, utánkövetés és éves karbantartás a végső lépések.
Korszerűsítenéd otthonod, vagy vállalkozásod energetikai rendszereit? Esetleg csak érdeklődsz, és szívesen beszélgetnél egy szakemberrel a megújuló energiák rejtette lehetőségekről?
Vedd fel a kapcsolatot velünk az alábbi űrlapon, vagy elérhetőségeink egyikén:
© Powerie Energetika – Minden jog fenntartva! | Adatvédelmi tájékoztató | Süti szabályzat